Bloginaczej.pl

Inne miejsce w internecie!

Pomysł na udane wakacje 2018

Powitanie Nowego Roku za nami. Czas pomyśleć o wyjeździe wakacyjnym! Biura podróży prześcigają się w proponowaniu coraz tańszych ofert wczasów za granicą, ale czemu nie skorzystać z krajowych wyjazdów. Przecież w Polsce jest tyle ciekawych miejsc!

 Postaw w tym roku na Polskę.

Gdzie udać się w tym roku na wczasy, żeby było bezpiecznie i ciekawie? Morze, góry, jeziora a może podziemia. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek to polecamy polskie góry. Tam obojętnie gdzie się wybierzesz czy w Tatry czy Bieszczady lub Pieniny nie będziesz narzekał na nudę.

Agroturystyka?

Fajnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z dala od tłumów ludzi jest wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego. Możemy tam na łonie z przyrody naprawdę odpocząć poprzez aktywne uczestnictwo w atrakcjach proponowanych przez te gospodarstwa. Nie ma nic lepszego jak po porannym bieganiu, śniadanie spożyte np. w ogrodzie. Cisza spokój i obcowanie na co dzień z naturą gwarantują nam naprawdę świetny wypoczynek. Właściciele takich gospodarstw polecają tam przebywającym najlepsze atrakcje lokalne i często sami uczestniczą w nich. Wyjazd taki jest bardzo tani a za atrakcje jakie oferują dane regiony Polski zapłacimy niewiele. Agroturystyka w Polsce rozwija się coraz bardziej. Najwięcej takich gospodarstw znajdziecie na Pomorzu, południu Polski w Górach Świętokrzyskich oraz Podlasiu. Największym plusem takiego wypoczynku jest cisza i spokój oraz obcowanie na co dzień z przyrodą.

Polskie morze zawsze w cenie

Wszyscy wiemy, że z wybieranych miejsc na odpoczynek prym wiedzie polskie morze, czyli cudowny Bałtyk. Nawet Ci co mieszkają na poludniu Polski pomimo iż mają daleko to nie mają na co narzekać przy pendolino czy tanich lotach. Nawet jazda samochodem nad morze nie jest bardzo kosztowna. Miejsc pięknych nad Bałtykiem nie brakuje. Wystarczy kilka godzin przy komputerze i możemy zaplanować sobie cały pobyt nad nim. Różne są opinie na temat naszego morza, że zimny, brudny, ale pomimo tego chętnie jeździmy tam na wypoczynek. Morze to nie tylko woda i plaża i długa linia brzegowa która pomieści dużą ilość wypoczywających. Istnieje wiele ciekawych miejscowości nad morzem, które warto zwiedzić. Gdzie warto pojechać? Jeśli ktoś się nastawia na zwiedzanie to polecam Trójmiasto-Gdańsk, Gdynię i Sopot. W Gdańsku w samym centrum miasta znajdziemy miejską plażę a w pobliżu Gdańskie Centrum Filmowe i Muzeum Miasta Gdańsk. Sopot to przede wszystkim molo im. Jana Pawła II. Jest to najdłuższe molo nad naszym morzem i sięga w głąb morzą na około pół kilometra długości. Jest to największa atrakcja tego miasta.
Wybierając się na wakacje zabierzmy ze sobą dobry humor, bo to on jest podstawą dobrego wypoczynku. W Polska to nie tylko góry, morze i jeziora ale też szereg naprawdę ciekawych miejsc, które warto obejrzeć.

Related Posts