Bloginaczej.pl

Inne miejsce w internecie!

Czy warto pisać gry?

Gdy miałem 16 lat zawsze marzyłem o stworzeniu własnej gry komputerowej. Niestety po prześwietleniu moich ówczesnych umiejętności i funduszy musiałem rzecz jasna z tego celu zrezygnować. Pytacie pewnie jakich funduszy?

Ile kosztuje gra

Krótko wyjaśniając każda gra ma oprawę graficzną, której niestety samemu się nie zrobi, gdy potrafi się programować, bo odpowiedź jest jedna – to całkowicie inna branża. To tak jakby zostać malarzem, będąc jednocześnie kierownikiem w sklepie. Ile taka szata graficzna kosztuje? Różnie, jeśli mówimy o grach przez przeglądarkę stawki zaczynają się od 5 000 złotych na milionach kończąc. Jeśli mówimy o grach komputerowych… oj tutaj nam nawet 100 000 zł nie wystarczy.

Do tego należy doliczyć koszt nabycia programistów.
Wracając do tematu…

Ile zarobisz będąc programistą gier komputerowych?

Skoro już wiesz, że sam gry nie stworzysz, to może by poszukać pracy? Czemu nie! I tutaj odsyłam Cię do tego Pana z kanału Eli the Computer Guy Live.

Tłumaczy on przez cały filmik, że przez żywe zainteresowanie grami komputerowymi, programiści są wykorzystywani i zarabiają o dużo mniej od programistów np. programujących rozwiązania dla firm. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wyobraź sobie, że każdy chce być game developerem! Tak masz rację – właśnie z tego powodu są mniejsze zarobki. Czy się to opłaca? Pewnie, że nie! Aczkolwiek jeśli faktycznie to kochasz to rób to i nie zważaj na moje słowa ;)) Tylko wiedz, że będzie ciężko

Related Posts