Bloginaczej.pl

Inne miejsce w internecie!

Kupno mieszkania w trakcie budowy – na co uważać?

Mieszkań do sprzedaży na rynku wtórnym jest bardzo duży wybór. Coraz częściej jednak młodzi ludzie decydują się na zakup swoich czterech kątów u dewelopera. Możemy kupić mieszkanie gotowe lub mieszkanie w trakcie budowy. Lepszą opcją jest kupienie mieszkania w trakcie budowy, bo wtedy możemy dostosować rozkład ścian w lokalu do swoich potrzeb. Obecnie firmy deweloperskie prześcigają się w różnych ciekawych cenowo ofertach, dlatego warto zwrócić uwagę na ceny mieszkań gotowych. Nie musimy wtedy czekać długo na mieszkanie i możemy zająć się od razu jego wykończeniem. Jeśli chcemy wykończenie też możemy zlecić  deweloperowi, a on według naszych wskazówek wykończy mieszkanie a my tylko się wprowadzimy.

Na co uważać przy zakupie mieszkania u Dewelopera?

Pierwszą podstawową zasadą powinno być sprawdzenie dewelopera pod względem wiarygodności. Pytajmy ludzi zamieszkujących osiedle, znajomych oraz sprawdźmy wpisy o tej firmie na internecie. Najlepiej jeśli deweloper zrealizował już kilka inwestycji i jest znany w danym mieście z solidności i uczciwości. Zbadajmy również czy ta firma nie jest zadłużona, czy nie jest w stanie upadłości bądź likwidacji. Jeśli już mamy pewność, że deweloper przez nas wybrany jest uczciwy to wtedy możemy podpisać z nim umowę. Jednak zanim ją podpiszemy dopilnujmy aby jak najwięcej naszych ustaleń znalazło się w niej. Ilość załączników może być nieograniczona- mapki, opisy, szkice i plany rozbudowy terenu wokół  budynku.

Pamiętajcie!

Każda umowa deweloperska musi być zawarta w formie aktu notarialnego i podpisana w obecności notariusza.

Na odbiór mieszkania najlepiej zabrać fachowca, który sprawdzi mieszkanie pod względem technicznym. Po podpisaniu protokołu zdawczo- odbiorczego dostajemy klucze do mieszkania i w ten sposób przejmujemy również opłaty za nie np.media.