Bloginaczej.pl

Inne miejsce w internecie!

Top 5 książek dla kobiet, Grudzień 2017

Pora na książki, które powinna  przeczytać kobieta w Grudniu 2017.:) Postaram się przybliżyć kilka z nich.

Pozycją, która zasługuje na przeczytanie jest ,,Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Jest to najlepsza powieść obyczajowa wszech czasów, na podstawie której zrealizowano głośny film. Akcja książki toczy się na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku na angielskiej prowincji. Rodzice chcą wydać za mąż pięć dorosłych córek, ale na prowincji ciężko o odpowiednich kandydatów. Jak to w książkach bywa, obok pojawia się przystojny i bogaty sąsiad. Co dalej? Sięgnijcie po książkę i sprawdźcie, bo warto.

Kolejna pozycją na którą warto zwrócić uwagę jest książka Anne Frank, “Dziennik”. Powstała ona na podstawie pamiętnika napisanego przez autorkę żydówkę  podczas ukrywania się jej rodziny i znajomych w czasie niemieckiej okupacji. W ciągłym strachu przed wykryciem , starali się żyć normalnie przez ponad dwa lata. Kryjówkę wykryto dzięki donosicielowi w sierpniu 1944 roku a sama Anne Frank zmarła w obozie w obozie koncentracyjnym z powodu tyfusu. Pamiętnik odnalazł jej ojciec i dzięki temu jest on teraz  jednym z najważniejszych świadectw Holocaustu.

Książka „Miłość na szkle” Basi Sęk opowiada o małżeństwie trzydziesto-kilkulatków. Aneta  i Wojtek to para, która stara się o dziecko wszelkimi sposobami. Praca, kariera a później dziecko to przecież obraz teraźniejszych związków małżeńskich. Na dziecko decydują się późno i z tego tytułu są problemy z niepłodnością. Jeśli chcesz dowiedzieć się co było dalej to sięgnij po tę książkę i przeczytaj.
A teraz coś lekkiego do poczytania. ,, Nowoczesne anioły” Hanny Urbankowskiej to książka która opowiada o przyjaciółkach, które postanawiają wspólnie świętować nadejście Nowego Roku. Każda z nich ma swoje plany życiowe. Mają niewidzialnych opiekunów. Powieść napisana jest w lekkim zabawnym stylu i dobrze się ją czyta.

Kolejną, a zarazem ostatnią książką po którą powinna sięgnąć kobieta jest ,,Ja wam pokażę” Katarzyny Grocholi. Jest to najnowsza książka z cyklu ,,Żaby i anioły”ni opowiada o życiowych wyzwaniach głównej bohaterki Judyty. Powieść o życiu i zakrętach losu.

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach!

Related Posts